postheadericon Radiestezja

Kanon technik stosowanych w krajach Wschodu jest niezwykle szeroki. Jedne z nich, tak jak aromaterapia, bezpośrednio odnoszą się do stanu zdrowia organizmu człowieka. Inne natomiast mówią o wywieraniu wpływu pośredniego. Bez wątpienia do drugiej kategorii łapie się radiestezja. Być może i nauka na pierwszy rzut oka wydaje się być śmieszna, zapewniamy jednak, że pomoże we właściwym usystematyzowaniu energetycznego otoczenia każdego z nas.

Bardzo często nazwę radiestezja zamiennie stosuje się z określeniem różdżkarstwo. Osoby zajmujące się tą techniką muszą mieć nie tylko wiedzę specjalistyczną, ale także i odpowiednie oprzyrządowanie. Najczęściej narzędziami pracy staje się tworząca literę Y różdżka. Nierzadko zdarzają się jednak także różnego rodzaju wahadła. Podstawą narodzenia się różdżkarstwa jest przekonanie, iż nasze otoczenie może mieć duży wpływ na kondycję organizmu. Ten najczęściej obawia się istnieniem zarówno pozytywnej, jak i negatywnej siły indukcji.

Jeżeli chodzi o sam sposób przeprowadzania badań, to w pierwszej kolejności niezwykle ważne jest samo trzymanie przyrządu. Ten musi mieć stabilne trzymany i bezwzględnie należy uważać na wszelakie ruchy wywołane przez radiestetę. W przeciwnym razie wynik może się okazać przekłamany. Kolejnym, ważnym elementem jest umiejętność odczytania ruchów przyrządu. Jeżeli jednak poproszony o pomoc specjalista będzie miał odpowiednią wiedzę, z pewnością nie okaże się to większym problemem.

Samo badanie polega na tym, że radiesteta porusza się po wybranym pomieszczeniu, bądź terenie i poszukuje wszelakich punktów energetycznych. W ich roli występować mogą żyły wodne, czy minerały. Na podstawie tak uzyskanych informacji tworzy się mapę przepływów energii, która w jasny sposób pokaże najbardziej optymalną przestrzeń życiową dla człowieka. Ostatnim z kroków jest dostosowanie układu mebli, czy organizacji życia do punktów energetycznych.

W dzisiejszych czasach nie powinno być większego problemu z dostępem do usług radiestetycznych. Odpowiednie wykwalifikowane osoby odnaleźć można praktycznie w każdym mieście.