postheadericon Akupunktura

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że akupunktura jest jedną z bardziej rozpowszechnionych na świecie technik lecznictwa niekonwencjonalnego. Już wiele lat temu techniki przeprowadzania zabiegów wydostały się z Azji i na dobre zadomowiły chociażby w Europie, czy Stanach Zjednoczonych. O popularności akupunktury w dzisiejszych czasach niech świadczy fakt, że znakomita większość zatrzymanych przechodniów byłaby w stanie dosyć precyzyjnie opisać sposób przeprowadzania kuracji. Oczywiście o tej dziedzinie lecznictwa można by rozmawiać godzinami. Jak jednak zebrać najważniejsze informacje na jej temat?

Akupunktura jest metodą, która wywodzi się z krajów Wschodu i liczyć może nawet kilka tysięcy lat. Mimo iż technika jest bardzo popularna, do tej pory może się stać tematem kontrowersyjnym. Jedni twierdzą bowiem, że jej wartość dla lecznictwa jest nikła. Inni natomiast widzą w niej szanse na wyleczenie nawet poważnych chorób. W atmosferze wątpliwości grupa naukowców postanowiła nie ograniczać się wyłącznie do czczych debat. Zakasali zatem rękawy i wzięli się za badania. Proces badawczy jest cały czas w toku i jak na razie nie ma żadnych pewnych informacji na jego temat.

Podstawowym zadaniem dla akupunktury jest przywrócenie równowagi energetycznej w organizmie. Oczywiście mowa w tym momencie o energii chi. Poprzez wbijanie srebrnych lub złotych igieł stymuluje się konkretne ośrodki, które odpowiadają za funkcjonowanie danych narządów wewnętrznych. Wbicie igły powoduje, że energia jest pobudzana i tym samym może spowodować ustąpienie bólu lub zaniknięcie objawów chorobowych. Trafienie w konkretny punkt jest o tyle ważne, że są one zlokalizowane na tzw. liniach energetycznych.

Stymulowanie ośrodków w naszym ciele może być nie tylko sposobem na leczenie konkretnego schorzenia. Zabiegi mogą się okazać także metodą na profilaktykę. Regularne nakłuwanie ciała sprawi, że organizm będzie utrzymany w zdrowiu i równowadze energetycznej nawet przez wiele lat. Dla lepszego efektu kurację igłami można połączyć z naturalnymi suplementami.

Na koniec mamy pewną ciekawostkę. Akupunktura jest tak ważna dla Wschodu, że uniwersytety w Chinach proponują nawet kierunki studiów, na których studenci zgłębiają jej arkana.